بازديد جناب آقاي دكتر روح‌الله دهقاني فيروزآبادي از مراكز رشد فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان)

 

جناب آقاي دكتر روح‌الله دهقاني فيروزآبادي روز يكشنبه مورخ 16/4/1398 از بيش از 25 هسته و واحد فناوري مستقر در مراكز رشد فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) بازديد نمودند.

جناب آقاي دكتر دهقاني فيروزآبادي در جمع مسئولان اين واحد دانشگاهي خاطر نشان كردند، ايجاد انگيزه، تقويت حس مشاركت و سهيم بودن استادان و كاركنان در فعاليت‌هاي دانشگاه بايد مورد حمايت واقع شود و اگر بدنه دانشگاه خود را سهيم و شريك در فعاليت‌ها بداند، قطعاً به موفقيت خواهيم رسيد. ايشان با اشاره به موفقيت‌ها و افتخارات دانشگاه آزاد اسلامي در 37 سال گذشته بيان كردند: توانمندي‌ها و افتخارات هريك از واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي محصول تلاش، تعصب، علاقه و توانمندي تك‌تك كاركنان و استادان دانشگاه است؛ ازاين‌رو بايد در ساختار دانشگاه، اين حس مشاركت و علاقه‌مندي تقويت و ستايش شود. دانشگاه‌هاي نسل اول آموزش‌محور بودند و افراد با گرفتن مدرك مشغول به كار مي‌شدند، در نسل دوم دانشگاه به سمت پژوهش‌محور بودن سوق يافت و در نسل سوم كارآفريني‌ محور فعاليت‌هاي دانشگاه شد و امروز در حال گذر از نسل سوم به نسل چهارم دانشگاه‌ها هستيم، نسلي كه در آن، اين دانشگاه است كه جامعه را هدايت مي‌كند.

در دانشگاه‌هاي نسل سوم با توجه به شرايط، نيازمند مؤلفه‌هايي مانند مراكز رشد، فعاليت‌هاي دانش‌بنيان و حركت‌هاي شتاب‌دهنده هستيم و روش مديريت در اين نوع دانشگاه‌ها مبتني بر هدايت جامعه به سمت كارآفريني است؛ از اين رو بايد فرصت‌ها را به نحو احسن شناسايي كرده و در راستاي استفاده بهينه از اين فرصت‌ها، گام‌هاي عملي برداريم.

معاون تحقيقات، فناوري و نوآوري دانشگاه آزاد اسلامي تصريح كردند: اگرچه در گذشته دانشگاه‌هاي دولتي در نسل اول و دوم دانشگاه‌ها پيشگام بوده‌اند؛ اما اين دانشگاه آزاد اسلامي است كه در دانشگاه‌هاي نسل سوم و كارآفرين پيشگام و پيشقدم است تا بتواند براي كشور منشأ خير و بركت باشد.

 
 

 

 
 
مرکز رشد گیاهان دارویی و طب سنتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
Powered by DorsaPortal